e-inkubator przedłuży działanie o kolejny rok

W ciągu roku istnienia inkubatora, zgłoszono do niego prawie 200 projektów. Dotychczas podpisano 10 umów na realizację projektów. Pierwszymi, które ujrzały światło dzienne były: serwis finansowy Bankier.pl i wyszukiwarka internetowa Net.Sprint. W fazie realizacji znajduje się kolejnych sześć projektów.

Ponad rok temu, na fali popularności nowej gospodarki, stworzono w Polsce pierwszy inkubator firm internetowych - e-inkubator. Celem inicjatywy Sun Microsystems, Oracle Polska, Cisco Systems, RSA Security i DNS Polska miało być pomaganie firmom w rozpoczęciu komercyjnej działalności w Internecie. Zainteresowanie inicjatywą sprawiło, że założyciele e-inkubatora przedłużą program o kolejny rok. Firmy planują wsparcie ok. 30 przedsięwzięć.

W ciągu roku istnienia inkubatora, zgłoszono do niego prawie 200 projektów, z czego pozytywną ocenę w procesie weryfikacji otrzymało 20 z nich. Dotychczas podpisano 10 umów na realizację projektów. Pierwszymi, które ujrzały światło dzienne były: serwis finansowy Bankier.pl i wyszukiwarka internetowa Net.Sprint firmy XOR Internet.

Zobacz również:

  • Nowości w Google Meet - aktywne usuwanie tła z kamery

Przy pomocy e-inkubatora działalność rozpoczęła także internetowa giełda nadwyżek przemysłowych 7Stores. W ofercie giełdy jest ok. 30 tys. pozycji o wartości 150 mln zł, a pochodzących od 7 tys. firm. Ze wsparcia internetowego inkubatora skorzystali również twórcy serwisu Serio.pl, służącego jako platforma do kojarzeniu klientów z ofertami usługodawców i producentów.

Uczestnicy programu [email protected], uzyskują dostęp do sprzętu i oprogramowania do projektowania aplikacji internetowych wraz z niezbędnym wsparciem technicznym. Umowa "inkubacyjna" podpisywana jest na trzy miesiące. Opłata administracyjna za wejście do programu wynosi 4 000 zł. Firmy które podpiszą umowę otrzymają dwuprocesorowy serwer Sun Enterprise 250, oprogramowanie Sun Developer Connection dla Java i Solaris, bazy danych Oracle 8i, router firmy Cisco Systems, oraz oprogramowanie RSA Ace/Server. Wartość tych produktów wynosi 50 tys. USD. Po okresie trzech miesięcy każda z firm może odkupić na preferencyjnych warunkach cały sprzęt, jaki otrzymała.

W najbliższym czasie powstanie kolejnych 6 projektów. Przedstawiciele e-inkubatora nie ujawnili bliższych szczegółów tych planowanych przedsięwzięć, wiadomo jednak, że będą to serwisy z branży medycznej, logistycznej, powstanie także giełda usług outsourcingowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200