e-biznes z pudełka

Neuron-IT chce w ciągu roku sprzedać 1000 licencji na oprogramowanie do budowy sklepu interentowego easySHOP. System oferowany jest w pakiecie z usługiami hostingowymi pasażu internetowego Onet.pl oraz usługami autoryzacji transakcji on-line w eCard.

W ciągu roku Neuron-IT chce sprzedać małym i średnim firmom w Polsce 1000 pudełek z oprogramowaniem do tworzenia i zarządzania sklepem internetowym. Klientom EasyShopu oferowany jest ponadto na specjalnych warunkach pakiet usług hostingowych i reklamowych od Onetu oraz autoryzacyjnych od eCard-u.

EasySHOP jest zintegrowany z pasażem Onet.pl oraz usługą autoryzacyjną e-Card. Dzięki umowie o współpracy pomiędzy firmami, roczny koszt funkcjonowania sklepu wynieść ma około 3 tys. zł. Składają się na to koszty licencji easySHOP (1250 zł), hostingu (375 zł), aktywacji usługi eCard-u (300 zł) oraz abonamentu w tym centrum autoryzacyjnym (1188 zł).

Zobacz również:

  • VS Code zyska w tym roku nowe funkcje

"Chcemy do naszego rozwiązania przekonywać małe i średnie firmy, które jeszcze nie zaistniały w Internecie - stąd prostota obsługi i instalacji naszego sklepu. Jeśli stać je na zakup oprogramowania księgowego, pora by zastanowiły się nad rozpoczęciem handlu także w Sieci" - powiedział Michał Jakubowski, prezes Neutron-IT. Pozyskanie klientów przez easySHOP oznaczałoby także zastrzyk świeżej krwi dla pasażu internetowego Onetu. "Obecnie mamy 60 sklepów zamieszczających ofertę produktową w pasażu, w tym wszystkich najważniejszych graczy na rynku. Do końca roku chcielibyśmy mieć ofertę około 20% polskich sklepów internetowych. Na pewno nie grozi nam los Vendi - w odróżnieniu od tamtego pasażu po prostu mamy ruch i przychody, które pozwalają nam finansować bieżącą działalność” - powiedział Miłosz Łyczakowski reprezentujący pasaż Onetu.

Ambitne plany Neutron-IT w zakresie sprzedaży oprogramowania wspierać ma poprzez swoją sieć firma MSM, producent oprogramowania finansowo - księgowego RAKS. Firma planuje ponadto sprzedaży rozwiązania w podobnej, pakietowej formie na rynkach Europy Środkowej, we współpracy z miejscowymi partnerami. Rozmowy na ten temat Neutron-IT prowadzi w Rumunii i Rosji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200