Żywotny OLED od Epsona

Firma Seiko Epson Corporation (Epson) przedstawiła 8-calowy wyświetlacz wykonany w technologii OLED. Urządzenie - jak podkreśla producent - wyróżnia się przede wszystkim dużą żywotnością.

Przypomnijmy: głównymi zaletami wyświetlaczy organic light-emitting diode (w porównaniu z LCD) są: wyższy kontrast, krótszy czas reakcji oraz fakt, iż ekran taki nie wymaga podświetlenia (ponieważ wykonano go z materiału elektroluminescencyjnego, który sam emituje światło) - może więc być zdecydowanie cieńszy od konkurencyjnych rozwiązań.

Firmie Seiko Epson Corporation udało się poprawić jeszcze jeden ważny parametr, jakim jest żywotność panelu. Dzięki zastosowaniu nowej technologii sięga ona w przypadku opisywanego urządzenia nawet 50 tysięcy godzin, co jest znacznie lepszym wynikiem w porównaniu chociażby do zaprezentowanego niedawno "organicznego" telewizora firmy SONY (możemy o nim przeczytać w artykule "Sony wprowadza do oferty "organiczny" telewizor"). Przedstawiciele producenta zwracają również uwagę na wysoką jakość wyświetlanej czerni, której dobre odwzorowanie jest kluczowym parametrem stanowiącym o jakości obrazu.

Żywotny OLED od Epsona

Żywotny OLED Epsona

Specyfikacja:

Przekątna: 20,3 centymetry (8 cali)

Rozdzielczość: 800 x 480 pikseli

Jasność: 200 cd/m2

Współczynnik kontrastu: 100000 : 1 (lub lepszy)

Urządzenie zostanie zaprezentowane na wystawie FPD International 2007 (Pacifico Yokohama, 24 października). Więcej na jego temat można znaleźć pod tym adresem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200