Zyski Intela w II kw. przewyższyły oczekiwania analityków

Intel podał wyniki za zakończony 1 lipca II kw. roku finansowego 2000. Przychód firmy w tym okresie wyniósł 8,3 mld USD, co oznacza 23-proc. wzrost w stosunku do 6,7 mld USD uzyskanych rok wcześniej. ...

Intel podał wyniki za zakończony 1 lipca II kw. roku finansowego 2000. Przychód firmy w tym okresie wyniósł 8,3 mld USD, co oznacza 23-proc. wzrost w stosunku do 6,7 mld USD uzyskanych rok wcześniej. Zysk netto wzrósł aż o 79% i osiągnął poziom 3,13 mld USD (1,74 mld USD rok wcześniej). Wyniki te uwzględniają koszty producenta poniesione m.in. w związku z przejęciami.

"Odnotowaliśmy silne zapotrzebowanie rynku na produkty wszystkich naszych działów, ze szczególnym uwzględnieniem procesorów, pamięci typu flash i układów sieciowych" - podsumował wyniki Craig Barrett, prezes i dyrektor wykonawczy Intela. Dodał też, że spodziewa się dużego popytu na produkty firmy również w drugiej połowie roku.

Ponadto Intel zapowiedział, że wkrótce zamierza rozpocząć dystrybucję procesora Itanium w ramach pilotażowych instalacji u użytkowników. Producent spodziewa się poważnych zysków ze sprzedaży swojej nowej jednostki dopiero w IV kw. br.

***

Intel wprowadza do oferty Pentium III z zegarem o częstotliwości 1,13 GHz

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200