Zyski Intela już znane

Intel ogłosił wyniki finansowe za czwarty kwartał oraz cały rok finansowy 2000

W roku finansowym 2000 Intel osiągnął przychody w wysokości 33,7 mld USD, co oznacza 15-proc. wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Zysk netto wyniósł 10, 5 mld USD i w porównaniu z kwotą zysku 7,3 mld USD uzyskanego w 1999 wzrósł o 44 proc.

W ostatnim kwartale roku 2000 przychody firmy wzrosły o 6 % osiągając kwotę 8,7 mld USD. Zysk netto w osiągnął 2,2 mld USD i w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku był wyższy o 4 %.

W roku 2000 Intel przejął 16 firm specjalizujących się w rozwiązaniach sieciowych i technologiach komunikacji, w tym komunikacji bezprzewodowej. Łączne koszty przejęcia tych firm wyniosły ponad 2,7 mld USD.

Craig R. Barrett, prezes i dyrektor zarządzający Intela skomentował wyniki: "Miniony rok był dla Intela rokiem rekordowych przychodów i zysków, chociaż niższe tempo rozwoju gospodarki wpłynęło ujemnie na wyniki czwartego kwartału. Jesteśmy pewni swojej strategii i utrzymania silnej pozycji na rynku".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200