Zuckerberg uważa, że WhatsApp jest bezpieczniejszy od iMessage

Według prezesa Facebooka autorski komunikator jest bezpieczniejszy od rozwiązania firmy Apple.

W najnowszym poście umieszczonym na platformie Instagram Mark Zuckerberg - CEO Meta przekazał, że jego zdaniem komunikator sieciowy WhatsApp jest "znacznie bardziej prywatny i bezpieczny", niż platforma iMessage rozwijana od lat przez Apple.

Kolejne starcie Meta z Apple
Źródło: whatsapp.com

Kolejne starcie Meta z Apple

Źródło: whatsapp.com

We wpisie Zuckerberg odnosi się do billboardu Meta wywieszonego w Nowym Jorku, który promuje do wykorzystania komunikatora internetowego WhatsApp zamiast klasycznych wiadomości SMS/MMS/RCS oraz niezwykle popularnej w Stanach Zjednoczonych usługi iMessage.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Meta opracowała webową wersję usługi Imagine
  • Instagram i Facebook wezmą wkrótce rozwód

Zuckerberg podkreśla, że WhatsApp jest lepszy dla użytkowników dbających o swoją prywatność w sieci, ponieważ korzysta z szyfrowania end-to-end oraz pozwala aktywować funkcję, która automatycznie usuwa wybrane wiadomości z urządzenia po ustalonym czasie. Co istotne wiadomości usuwane są wtedy również z serwerów Meta.

Meta (organizacja zarządzająca Facebookiem, Instagramem oraz WhatsApp na której czele stoi Mark Zuckerberg) od pewnego czasu prowadzi nieustanną rywalizację z firmą Apple o najpopularniejsze medium do wymiany informacji.

Meta oskarża Apple o szkodzenie małym firmom i swojemu biznesowi poprzez wprowadzenie funkcji ograniczającej śledzenie użytkowników w systemie iOS, co znacząco odbiło się na ubiegłorocznych dochodach Facebooka z pozyskiwania reklam.

Na spotkaniu z pracownikami Zuckerberg przekazał, że rywalizacja Mety z Apple jest "bardzo głęboka" i "filozoficzna", wskazując na coraz bardziej konkurencyjną przestrzeń AR/VR, do której Apple ma oficjalnie wejść z zestawem słuchawkowym na początku przyszłego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200