Zuck Bucks – tak ma się nazywać cyfrowa waluta firmy Meta

Po nieudanej próbie zbudowania własnej kryptowaluty, Meta pracuje nad nową cyfrową walutą, która nosi roboczą nazwę Zuck Bucks. Jak nietrudno się domyśleć, pierwszy człon nazwy (Zuck) nawiązuje do nazwiska szefa firmy, czyli Marka Zuckerberga. Bucks to w slangu angielskim kasa czy forsa.

Jak podają dobrze poinformowane źródła, prace nad cyfrową walutą są na wczesnym etapie projektowania i do jej premiery jest jeszcze długa droga. Wiele wskazuje na to, że nie będzie to klasyczna kryptowaluta, ale cyfrowy środek płatniczy mający postać różnego rodzaju tokenów i wirtualnych monet, które obsługują firmowe aplikacje i usługi. Jest to część szerszej strategii firmy Meta, która ma celu przyciągnięcie użytkowników do środowiska metaverse i stworzenie nowych źródeł przychodów.

Ostatnie poczynania firmy wskazują na to, że myśli ona poważnie i przeniesieniu wszystkich swoich platform do świata Web3. I tak np. tylko w ostatnim miesiącu złożyła ona aż osiem wniosków dotyczących znaków towarowych, aby dołączyć swoje logo do różnych kryptowalut i środowiska metaverse. Meta pracuje jednocześnie cały czas nad specyficznego rodzaju tokenami. Szczegóły tego projektu nie dostały się jeszcze do publicznej wiadomości, ale wiadomo iż mają to tzw. tokeny społecznościowe.

Zobacz również:

  • Bitcoin osiąga najwyższy poziom od 18 miesięcy, ale kopanie kryptowalut nadal jest nieopłacalne
  • Meta żegna się z komunikatorem Workplace
  • Giełdowy awans kryptowaluty Ether

Równolegle Meta buduje krok po kroku tokeny NFT. Zamierza np. już w maju wprowadzić na próbę takie tokeny do Facebooka i zapowiada, że niedługo po tym pojawią się one również w Instagramie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200