Zreformowany stos SOAP i nowy Apache Axis

XFire, stos open source SOAP używany w SOA, został wyposażony w lepszą ochronę, załączniki binarne i powiązanie obiektów XML. Za technologię alternatywną uważa się Apache Axis w nowym wydaniu.

Wersja 1.1 XFire, która ma pojawić się w połowie kwietnia br., obsługuje specyfikację WS-Security, MTOM (Message Transmission Optimization Mechanizm) do obsługi dużych obiektów binarnych oraz JiBX - dla wiązania obiektów XML. XFire, napisany dwa lata temu, zapewnia możliwość tworzenia Web services opartych na Javie.

W międzyczasie Apache udostępniła Axis2 0.95. Nowością w tej wersji jest ulepszenie struktury transportu. Inne mechanizmy Axis2 obejmują Axiom, który jest modelem obiektowym XML. Dodano także wsparcie XML Infoset. Axis2 0.95 obsługuje ponadto REST (Representational State Transfer) i zawiera narzędzie generowania kodu WSDL, a także obsługę WS-Addressing i moduł implementacji WS-Security w wydaniu Apache - WSS4J.

Zobacz również:

  • Wszystkie problemy macOS 14.4 - lepiej nie aktualizować Maców
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200