Zostać MCP

Microsoft kusi inżynierów specjalizujących się w konkurencyjnych produktach.

Microsoft kusi inżynierów specjalizujących się w konkurencyjnych produktach.

Inżynierowie Novella i Lotusa będą mogli zdać bezpłatnie egzamin na Microsoft Certified Professional z zakresu Windows NT 3.51. Akcja promocyjna potrwa do 15 grudnia br.

Dla certyfikowanych specjalistów Novella i Lotusa warunkiem uczestnictwa w akcji jest zarejestrowanie się w jednym z sześciu ośrodków egzaminacyjnych Microsoftu: Techmex, DC Edukacja, Altkom, Centrum Technik Sieciowych, Multitrade i EIITE. Zainteresowani specjaliści mają do wyboru egzaminy: instalacja i zarządzanie Windows NT Workstation i Server w wersjach 3.51. Niektóre ośrodki szkoleniowe oferują również w ramach promocji 15% zniżki na szkolenia z Microsoft Windows NT.

"Microsoft intensywnie poszukuje kadr na rynku, by pośrednio zwiększyć sprzedaż swoich produktów" - twierdzi Tomasz Surmacz, odpowiedzialny za szkolenia w Novell Polska. Przedstawiciel Novella jest przekonany, że analogiczna akcja jego firmy dałaby "mierne rezultaty, gdyż specjalistów z tytułem MCP jest wciąż na rynku zbyt mało". Novell szacuje, iż osób z tytułem Certified Novell Engineer jest w tej chwili ok. 600, MCP zaś dziesięciokrotnie mniej.

Odpowiedzią Novella na akcję Microsoftu jest ogłoszony niedawno program CNEnet, na bazie którego inżynierowie autoryzowani przez firmę otrzymali możliwości doskonalenia swoich umiejętności.


TOP 200