Zoom wraca do swoich biur

Firma, która od początku pandemii umożliwiała ludziom na całym świecie spotkania podczas pracy zdanej, teraz nakazuje własnym pracownikom powrót do biura.

Fot. Andrea Piacquadio/Pexels

do biura.

Firma, która specjalizuje się w komunikacji wideo i która stała się jednym z symboli pracy zdalnej podczas pandemii, właśnie sprowadza swoich pracowników z powrotem do biur.

Jak wyjaśnia w swoim oświadczeniu, ustrukturyzowane podejście hybrydowe jest najskuteczniejsze i w związku z tym osoby mieszkające w promieniu 80 km od biura muszą się w nim pojawiać co najmniej dwa razy w tygodniu. Nowa polityka będzie wdrażana przez najbliższe dwa miesiące. Jednocześnie, Zoom nadal zamierza zatrudniać „największe talenty” i to niezależnie od ich miejsca zamieszkania.

Zobacz również:

  • Zoom z szerszym wsparciem AI
  • Specjaliści od nowych technologii cierpią na wypalenie
  • Jak wybrać oprogramowanie do zarządzania zrównoważonym rozwojem?

Na początku 2023 roku zatrudnienie w firmie wynosiło niemal 8,5 tys. osób, z czego połowa pracowała w USA, a w styczniu zarząd zapowiedział redukcję personelu o ok. 15%, w związku z optymalizacją działania po pandemii.

Wg badań przeprowadzonych przez Stanford University, w USA zdalnie w pełni pracuje ok. 12% osób, a 29% w modelu hybrydowym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200