Zobacz zdjęcia nowej Nokii N9

Co prawda fotografie nie pochodzą z oficjalnych źródeł, ale jest prawie pewne, że prezentują autentyczny model telefonu Nokia N9. Znane są już także niektóre szczegóły dotyczące specyfikacji urządzenia. Nowy smartfon posiadać będzie system operacyjny MeeGo, klawiaturę QWERTY i styl zbliżony do urządzeń firmy Apple.

Fani fińskiej marki jeszcze nie doczekali się premiery Nokii N8, a w Internecie już krążą szczegółowe zdjęcia nowej, oznaczonej symbolem N9.

Fotografie pojawiły się najpierw na chińskich blogach. Szybko okazało się, że prawie na pewno nie jest to żart, a autentyczny model telefonu Nokii. Smartfon stylistyką nawiązuje nieco do produktów Apple’a. Proste, eleganckie kształty, wykonana całkowicie z metalu obudowa i ograniczenie do minimum wszelkich wystających poza obrys urządzenia przycisków może okazać się krokiem w dobrą stronę.

Zobacz również:

  • Nokia rozszerza produkcję w USA

Nowa Nokia ma pracować na systemie operacyjnym MeeGo. Telefon posiadać będzie wysuwaną klawiaturę QWERTY z czterema rzędami przycisków i duży, 4-calowy wyświetlacz z obsługą multidotyku. Prawdopodobnie telefon zostanie wyposażony w aparat cyfrowy o rozdzielczości 8 megapikseli oraz złącze HDMI.

Zobacz zdjęcia nowej Nokii N9

Niestety o wycieku zdjęć i o samym telefonie nie wypowiedział się fiński producent. Nie znana jest orientacyjna data premiery ani przedział cenowy w jakim znajdzie się telefon.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200