Zniesione embargo

Rząd USA podjął decyzję o prawie całkowitym zniesieniu ograniczeń na eksport oprogramowania do szyfrowania danych - utrzymany został jedynie zakaz eksportu do kilku krajów uznawanych za "wspierające terroryzm". Konieczność uzyskiwania licencji eksportowych dotyczy też sprzedaży do instytucji rządowych obcych państw.

Ten względnie swobodny eksport odnosi się do wszystkich programów określanych jako przeznaczone do sprzedaży detalicznej. Biuro ds. Eksportu Ministerstwa Handlu USA na podstawie analizy funkcji konkretnego pakietu, wielkości sprzedaży i metod jego dystrybucji będzie przydzielało poszczególne pakiety do określonej kategorii.

Decyzję o praktycznym zniesieniu ograniczeń eksportowych z ogromnym zadowoleniem przyjęły firmy amerykańskie, które od dawna o nią zabiegały, chcąc rozszerzyć rynki sprzedaży swoich produktów. Jest ona korzystna również dla korporacji, którym ułatwi korzystanie z jednolitych systemów szyfrowania w skali międzynarodowej, a także dla USA, gdzie instalacja takiego oprogramowania w komputerze obcokrajowca pracującego dla amerykańskiej firmy również wymagała uzyskania specjalnej licencji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200