Znamy nazwę kolejnej wersji (1803) systemu Windows 10

Wiemy już, jaką nazwę będzie nosić kolejny duży upgrade systemu Windows 10. Będzie to zapewne dla wielu użytkowników tego oprogramowania zaskoczeniem, ale Microsoft wybrał mało oryginalną nazwę Spring Creators Update.

Wszystko wskazuje na to, że upgrade zostanie udostępniony użytkownikom na początku kwietnia tego roku. Będzie on oznaczony numerem 1803. Do tej pory korporacja z Redmond opracowała pięć wersji systemu Windows 10 i za każdym razem każda z nich nosiła numer zgodny z przyjętą przez Microsoft zasadą, że wskazuje on na datę, kiedy dana wersja ujrzała światło dzienne.

To format yymm (rok/miesiąc). A pierwszy raz Microsoft zastosował ten format udostępniając użytkownikom system Windows 10 noszący nazwę Anniversary Update. Był to system Windows 10 wersja 1607 (lipiec 2016 roku, chociaż tak naprawdę premiera tego oprogramowania miała miejsce 2-go sierpnia).

Zobacz również:

I chociaż wersja 1803 oznacza, że oprogramowanie powinno być udostępnione w marcu 2018 roku, to tak jak miało to nieraz miejsce w przeszłości, tak i tym razem będziemy mieć do czynienia z niewielkim poślizgiem, gdyż oprogramowanie pojawi się w kwietniu.

Warto przy okazji zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt dotyczący tej nazwy. Mianowicie na słowo Spring (wiosna). Bo chociaż dla użytkowników systemu Windows zamieszkujących np. Europę (która znajduje się na północnej półkuli) jest oczywiste, że upgrade pojawia się wiosną, to co ma powiedzieć np. Australijczyk (jak i obywatele wielu innych państw położonych na południowej półkuli). Dla nich upgrade ten powinien nosić zupełnie inną nazwę.