Znamy datę udostępnienia finalnej wersji systemu iOS 16

O systemie iOS 16 wiemy już bardzo dużo oprócz tego, kiedy wreszcie prace nad nim zostaną ostatecznie ukończone i nastąpi jego oficjalna premiera. Apple ujawnił wreszcie wczoraj tę datę na firmowej konferencji. Stanie się to już w przyszłym tygodniu, dokładnie 12. września.

iOS 16 to nowa wersja systemu operacyjnego zarządzającego smartfonami iPhone. System będzie udostępniony bezpłatnie użytkownikom smartfonów iPhone 8 i nowszym oraz smartfonów iPhone SE drugiej i trzeciej generacji. Apple zapowiedział system iOS 16 na światowej konferencji programistów WWDC. Zawiera on odnowiony ekran blokady z większą liczbą funkcji personalizacji i szeregiem nowych widżetów wyświetlanych aktualnej godziny.

Oprócz nowych funkcji ekranu blokady Apple wprowadził do iOS 16 kilka oczekiwanych zmian. I tak na przykład użytkownicy mogą edytować wiadomości wysyłane za pośrednictwem aplikacji iMessage, a nawet całkowicie je anulować. Wiele aplikacji otrzymało ważne aktualizacje, takie jak aplikacja Weather (Pogoda) czy Mail (Poczta).

Zobacz również:

  • Google udostępnia AI Gemma dla developerów

Kolejną dużą zmianą w iOS 16 jest nowy sposób udostępniania zdjęć. Oprócz osobistej biblioteki zdjęć, użytkownik może dodawać zdjęcia do udostępnionej biblioteki i przeglądać zdjęcia dodane przez inne osoby.

Jest też wiele nowości dla deweloperów, którzy otrzymują szereg nowych interfejsów API, z których mogą korzystać w swoich aplikacjach.

Jeśli chodzi o system iPadOS 16, firma ogłosiła, że zostanie on wydany po iOS 16. Główną nowością jest tu Stage Manager, nowy mechanizm dotyczący wielozadaniowości, który może mieć duży wpływ na sposób korzystania z iPadów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200