Znamy datę premiery linuksowej przeglądarki Edge/Chromium

Microsoft na początku zeszłego roku informował, że przystępuje do pracy nad przeglądarką Edge bazującą na silniku Chromium, którą będzie można uruchamiać również na komputerach Linux. Nie podał jednak wtedy dokładnej daty premiery takiego oprogramowania. Teraz już wiemy, kiedy to nastąpi.

Edge

Korporacja podała taką informację w zeszłym tygodniu na firmowej konferencji Microsoft Ignite 202. Nastąpi to już w przyszłym miesiącu, z tym iż od razu trzeba zaznaczyć, że będzie to wersja testowa przeglądarki, udostępniona na razie wyłącznie tym użytkownikom, którzy zarejestrowali się w programie Insider.

Przeglądarkę Edge for Linux (której nadano roboczą nazwę Chredge) będzie wtedy można pobierać z kanału dystrybucyjnego „preview” lub za pośrednictwem natywnego menedżera pakietów Linux.

Zobacz również:

Należy przypomnieć że nową przeglądarkę Edge można już uruchamiać na komputerach Windows 7, 8.1, Windows 10 oraz macOS. Microsoft zapowiedział też, dołączy tę przeglądarkę Edge do jesiennego pakietu aktualizującego system Windows 10. Chodzi tu o aktualizację Windows 10 20H2, która pojawia w październiku.

I jeszcze jedna ważna wiadomość dla administratorów systemów IT. Będą oni mogli bez problemu wrócić do starszej wersji przeglądarki, wtedy gdy nowa (czyli bazująca na silniku Chromium) nie da się poprawnie zainstalować lub zacznie stwarzać problemy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200