Zmierzch magnetowidów?

Na polskim rynku są już dostępne odtwarzacze płyt optycznych formatu DVD, oferowane przez Sony.

Na polskim rynku są już dostępne odtwarzacze płyt optycznych formatu DVD, oferowane przez Sony.

Sony wprowadziła do sprzedaży odtwarzacze wideo DVD - DVP-S715, umożliwiające wyświetlanie na odbiorniku telewizyjnym filmów wideo zapisanych na cyfrowych płytach optycznych DVD. Jednocześnie firma zapowiada, że na rynku dostępny będzie zestaw tytułów wideo oferowanych przez Sony Pictures Entertainment i Columbia Tristar Home Video w wersjach przeznaczonych na rynek europejski. Obecnie wytwórnie Sony produkują 500 tys. dysków wideo DVD miesięcznie, a do końca roku ich zdolność produkcyjna ma osiągnąć poziom 1 mln płyt miesięcznie.

W odróżnieniu od czytników DVD instalowanych w komputerach, odtwarzacz DVD jest wyposażony we własny zasilacz i układy do dekodowania sygnałów formatu MPEG-2, które umożliwiają wyświetlanie filmów wideo bez konieczności współpracy z komputerem PC, wyposażonym dodatkowo w odpowiednie oprogramowanie lub kartę dekodera MPEG.

DVP-S715 zawiera firmowy układ do dekodowania sygnałów MPEG-2 opracowany przez Sony, podwójny układ optyczny zoptymalizowany do odczytu zarówno dysków DVD, jak i płyt dźwiękowych CD, wyjście sygnałów wideo PAL i Linear PCM/Dolby. Urządzenie jest wyposażone w funkcje, umożliwiające odtwarzanie filmów w obu kierunkach, regulację prędkości, wyświetlanie pojedynczych klatek i ich przesuwanie oraz odseparowane obwody dźwiękowe, pozwalające na uzyskanie wysokiej jakości odtwarzania dźwięku.

Niestety, rekomendowana cena Sony DVD DVP-S715 na rynku polskim jest dość wysoka i wynosi aż 3999 zł.

<hr size=1 noshade>Odtwarzacz DVP-S715 płyt optycznych DVD

Producent: Sony

Przedstawicielstwo: Sony Poland

02-134 Warszawa

ul. 1 Sierpnia 2a

tel. (+22) 878 70 01

fax (+22) 878 70 00

Cena rekomendowana: 3999 zł


TOP 200