Zmiany w zarządach spółek Grupy 3S

W zarządach spółek Grupy 3S z dniem 1-go października 2018 nastąpią istotne zmiany. I tak w 3S S.A. ze stanowiska Prezesa Zarządu ustępuje Jacek Groyecki, współwłaściciel i współzałożyciel firmy. Jego miejsce zajmie Piotr Pawłowski (absolwent Wydziału Elektroniki na Politechnice Wrocławskiej, dotychczas wiceprezes zarządu odpowiedzialny w Grupie za sprzedaż).

W 3S Data Center S.A. funkcję Prezesa Zarządu, przejmie Monika Roś-Gruszczyk (absolwentka wydziału prawa i administracji UŚ, dotąd członek zarządu spółki). Zastąpi na tym stanowisku Zbigniewa Szkaradnika, także współtwórcę i akcjonariusza Grupy 3S.

"Przekazujemy stery spółek w dobre ręce doświadczonych menedżerów, którzy współpracują z nami od lat" - mówi Jacek Groyecki, prezes Grupy 3S. I dodaje: "tę zmianę planowaliśmy od dłuższego czasu. Po 18 latach budowania Grupy, przygotowanie i wdrożenie strategii na kolejny okres – lata 2019 – 2022, postanowiliśmy powierzyć młodszym kolegom. Zarówno ja, jak i Zbigniew Szkaradnik, będziemy dalej wspierać firmę z pozycji doradców zarządu".

Zobacz również:

  • Na ożywienie na rynku półprzewodników poczekamy do przyszłego roku
  • Zmiany kadrowe w zarządzie grupy Avenga

"Jako Grupa stopniowo odchodzimy od sprzedaży prostych usług telekomunikacyjnych i będziemy rozwijać się w stronę bardziej zaawansowanych rozwiązań, wspierających realizację wizji biznesowych naszych klientów", mówi Piotr Pawłowski, nowopowołany Prezes Zarządu 3S S.A. "Unikatowe połączenie kompetencji, własnej infrastruktury telekomunikacyjnej i klastra centrów danych daje nam przewagę konkurencyjną, którą chcemy wykorzystywać w najbliższych latach".

"Widzimy bardzo dobre perspektywy dla rozwoju usług centrów danych, w szczególności kompleksowych rozwiązań łączących infrastrukturę i usługi IT" - mówi Monika Roś-Gruszczyk.

W skład Grupy 3S wchodzą: założona w 2002 roku 3S S.A. i jej spółki zależne: 3S Data Center S.A., powstała w 2011 oraz krakowska 3S Fibertech Sp. z o.o, przejęta w 2016 roku. W latach 2007 – 2018, w strukturach Grupy znajdowała się także spółka SGT S.A., która lipcu 2018 zmieniła właściciela na gdyńską Vectrę.

Źródło: Harucon

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200