Zmiany w e-Toll od 1 grudnia dla samochodów osobowych i motocykli

Od środy 1 grudnia znikają szlabany na płatnych odcinkach autostrady A2 Konin–Stryków i A4 Wrocław–Sośnica. Opłatę będzie można zrobić już tylko przez e-Toll

Zmiany w e-Toll od 1 grudnia dla samochodów osobowych i motocykli

Źródło: etoll.gov.pl

Od 1 grudnia 2021 r. na płatnych odcinakach autostrady A2 Konin–Stryków i A4 Wrocław–Sośnica następuje zmiana sposobu poboru opłat dla pojazdów lekkich – samochodów osobowych i motocykli (tj. pojazdów o dmc poniżej 3,5 tony). Znika Manualny System Poboru Opłat, to znaczy że przejazd przez miejsca poboru opłat będzie odbywał się bez szlabanów. Za przejazd zapłacimy kupując e-bilet autostradowy lub przekazując dane geolokalizacyjne za pomocą aplikacji e-TOLL PL lub urządzeń OBU/ZSL.

Metodę płatności trzeba wybrać przed wjazdem na autostradę.

Wcześniej także można kupić e-bilet autostradowy:

• w aplikacji e-TOLL PL BILET (możliwość zakupu w aplikacji od 1 grudnia 2021 r.)

• u partnerów systemu e-TOLL

Bilet można kupić z wyprzedzeniem po podaniu numeru rejestracyjnego samochodu, odcinka autostrady oraz planowanej daty i godziny rozpoczęcia przejazdu. Bilet będzie ważny 48 godzin od wskazanej daty. Zwrot biletu jest możliwy jedynie przed zadeklarowaną godziną startu podróży.

Zobacz również:

  • Pierwszy samorządowy SOC wystartował w Rzeszowie
  • Pishing metodą na e-TOLL. MF i KAS ostrzegają przed próbą wyłudzenia
  • Aplikacja ChatGPT wkroczyła oficjalnie do sklepu Google Play

Aby korzystać z aplikacji konieczna jest rejestracja w Internetowym Koncie Klienta systemu e-TOLL. Po zakończeniu instalacji aplikacji otrzymujemy identyfikator biznesowy urządzenia, który trzeba podać w Internetowym Koncie Klienta (IKK).

Aplikacja e-TOLL PL, dostępna w sklepach Google Play i App Store, jest obsługiwana przez system Android (min. 6.0, zalecany 11+) oraz IOS (13+).

Wjazd na autostradę pasem oznaczonym e-TOLL bez wniesienia opłaty za przejazd autostradą spowoduje naruszenie podlegające nałożeniu kary grzywny na kierowcę lub konieczność wniesienia opłaty dodatkowej. Więcej informacji w zakładce kontrola na etoll.gov.pl.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200