Zmiany w Microsoft 365 - Defender preinstalowany aplikacją

Microsoft wystosował nowe powiadomienie do użytkowników pakietu Microsoft 365. Chodzi o zmiany związane z dodaniem aplikacji Microsoft Defender do pakietu Microsoft 365.

Microsoft zdecydował się na dodanie nowej aplikacji do podstawowych programów wchodzących w skład pakietu usług Microsoft 365. Gigant z Redmond rozesłał nowy newsletter do subskrybentów Microsoft 365, w którym poinformował o wdrożeniu kolejnej aplikacji instalowanej domyślnie wraz z innymi składnikami Microsoft 365. Program o którym mowa to narzędzie antywirusowe Microsoft Defender.

Microsoft Defender częścią pakietu Microsoft 365
Źródło: microsoft.com

Microsoft Defender częścią pakietu Microsoft 365

Źródło: microsoft.com

Dodatkowo Microsoft planuje aktualizacje dla wszystkich użytkowników Microsoft 365. Oznacza to, że przy jednej z aktualizacji pakietu Microsoft 365 na komputerach pojawi się automatycznie Microsoft Defender.

Zobacz również:

  • Microsoft zaprezentuje najnowsze osiągnięcia AI na konferencji Nvidia GTC
  • Czy Microsoft wyprzedzi Apple jako największa firma na świecie w 2024?
  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?

Wiadomość o zmianach została rozesłana do subskrybentów licencji Microsoft 365 Personal oraz Microsoft 365 Family. W chwili obecnej brakuje informacji na temat zmian w Microsoft 365 dla przedsiębiorstw.

Microsoft poinformował użytkowników indywidualnych o automatycznej instalacji programu Microsoft Defender na komputerach pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 oraz Windows 11.

Dokładna data obowiązkowego wdrożenia programu antywirusowego Microsoft Defender nie jest znana, ale Microsoft poinformował, że cały proces rozpoczął się pod koniec lutego.

W związku ze zmianami zaktualizowano również dokumentację wsparcia technicznego programu Microsoft Defender, w którym pojawiła się informacja o automatycznej instalacji razem z pakietem Microsoft 365 dla odbiorców indywidualnych oraz rodzin.

Użytkownicy korzystający z innych narzędzi antywirusowych mogą pozostać spokojni. Pomimo automatycznej instalacji Microsoft nie przewiduje automatycznej aktywacji usługi Microsoft Defender. Trzeba ją uruchomić ręcznie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200