Zmiany kadrowe w zarządzie grupy Avenga

Globalna firma inżynieryjna i konsultingowa Avenga dokonała zmian w składzie zarządu i jej polskiego kierownictwa. Jana Weberinga, który zajmował stanowisko CEO, na początku września br. zastąpił Yuriy Adamchuk, dotychczasowy COO Grupy Avenga. Z kolei jego obowiązki jako COO przejęła Małgorzata Wiśniewska, która od początku powstania firmy Avenga w listopadzie 2019 r. zarządzała jej biznesem w Polsce.

Grafika: StuartMiles/freerangestock

Yuriy Adamchuk jest od siedmiu lat związany z Avenga i jedną z współtworzących ją spółek Core Value. W 2019 roku został CDO Grupy Avenga, a ponad rok później – jej COO. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał też na różnych wyższych stanowiskach m.in. w KM Core, PricewaterhouseCoopers i KPMG.

W trwającym od 2019 roku rozwoju Grupy Avenga znaczący udział ma polski biznes Avenga, którym dotychczas kierowała Małgorzata Wiśniewska. W pierwszym półroczu tego roku przychody Avenga w Polsce w porównaniu z analogicznym okresem roku 2021 zwiększyły się o ponad 26%, a zatrudnienie wzrosło do niespełna 1700 osób.

Zobacz również:

  • Takiej dominacji smartfonów Apple jeszcze nie było
  • Twitter będzie miał nowego CEO
  • Być partnerem, który jest bliżej niż inni

Po awansie Małgorzaty Wiśniewskiej na stanowisko COO współzarządzającymi polskim biznesem Grupy Avenga są Anna Szyperek i Piotr Bałys, oboje w rolach Co-Managing Directors Avenga w Polsce.

Anna Szyperek dotychczas odpowiadała za nową sprzedaż i zarządzanie klientami strategicznymi. Natomiast Piotr Bałys nadzorował m.in. jakość obsługi klientów, wykorzystując swoje wykształcenie kierownika projektów i wieloletnie doświadczenie w pracy w takich firmach jak Comarch i Ericpol. Oboje są doświadczonymi menedżerami w zakresie budowania długoterminowych i opartych na zaufaniu relacji z klientami, pracownikami i współpracownikami Avenga.

„Będziemy nadal rozwijać firmę jako platformę typu „kupuj i buduj”, otwierając nowe rynki i identyfikując nowe możliwości wzrostu. Chcemy umacniać naszą pozycję najlepszego partnera w cyfrowej transformacji biznesu, który dostarcza wysokiej jakości rozwiązania i jest satysfakcjonującym środowiskiem pracy dla naszych specjalistów, mówi Yuriy Adamchuk.

Źródło: Avenga

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200