Zmiany kadrowe

Informacje o zmianach na stanowiskach kierowniczych w polskich i zagranicznych firmach teleinformatycznych.

Informacje o zmianach na stanowiskach kierowniczych w polskich i zagranicznych firmach teleinformatycznych.

Zmiany kadrowe
Artur Cyganek objął funkcję Distributor Manager Eastern Europe w firmie Citrix Systems. "Moim podstawowym obowiązkiem będzie zapewnienie najlepszego możliwego wsparcia dystrybutorom w Europie Wschodniej. Będę również odpowiedzialny za strategiczne relacje z naszymi najważniejszymi klientami w Polsce" - mówi Artur Cyganek. Do jego zadań będzie także należeć organizacja szkoleń. Artur Cyganek rozpoczął pracę w firmie Citrix w 2000 r.

Do tej pory pełnił funkcję Reseller Manager Poland and Baltic States. Odpowiadał za relacje z partnerami i najważniejszymi klientami firmy Citrix w tym regionie. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki na Politechnice Wrocławskiej oraz podyplomowych studiów Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Prof. dr hab. Jan Madey, kierownik Zakładu Systemów Operacyjnych na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, znany również jako opiekun naukowy "Orłów Warszawy" - ubiegłorocznych mistrzów świata w programowaniu zespołowym - i jeden z kierowników naukowych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, został prezesem spółki Audytel. Nowa nominacja nie oznacza rozbratu z uczelnią i dydaktyką. Prof. Jan Madey będzie łączył obowiązki prezesa z zobowiązaniami dydaktycznymi. "Zdecydowaliśmy się na prof. Madeya właśnie ze względu na jego doświadczenia związane z uczelnią. Jesteśmy firmą badawczą, która stoi trochę z boku rynku IT. Liczymy, że profesor wniesie nowe, świeże spojrzenie, a także ułatwi nam kontakt ze środowiskiem naukowym, z którym w przyszłości chcielibyśmy nawiązać ściślejszą współpracę" - mówi Marek Cichy, partner zarządzający spółki Audytel.

Bertrand le Guern, wiceprezes Telekomunikacji Polskiej odpowiedzialny za pion informatyki i telekomunikacji, odchodzi z firmy. Według nieoficjalnych informacji, jakie pojawiły się w prasie, przyczyną odwołania są problemy z Błękitną Linią oraz opóźnienia we wprowadzaniu szerokopasmowego Internetu. Funkcje wiceprezesa TP Bertrand le Guern pełnił od października 2000 r. Wcześniej pracował w PTK Centretel. Był zastępcą dyrektora technicznego (odpowiedzialnym za utrzymanie i jakość sieci oraz planowanie jej rozwoju), a także dyrektorem ds. technicznych i członkiem zarządu (odpowiadał za rozwój, budowę i utrzymanie sieci telekomunikacyjnej oraz za rozwój i utrzymanie infrastruktury informatycznej).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200