Zmiana zasady licencjonowania pakietu Office 2019 oferowanego użytkownikom Home Use Program

Biznesowi użytkownicy zarejestrowani w programie HUP firmy Microsoft (Home Use Program; program użytkowania w domu firmy Microsoft) zostali przez nią niemile zaskoczeni. Zmieniła ona bowiem system licencjonowania jednej z wchodzących w jego skład usług (chodzi pakiet Office 2019), która będzie teraz oferowana w nowej formule.

Na początek przypomnienie, jak działa Home Use Program, oferowany firmom w ramach inicjatywy Software Assurance (SA). Rejestrując się w takim programie firma oferuje swoim pracownikom możliwość instalowania na swoim osobistym komputerze i używania szeregu biznesowych, wykupionych przez nią od Microsoftu aplikacji.

Do tej pory jedną z takich aplikacji oferowanych w ramach programu Home Use Program był pakiet Office 2019, udostępniany zgodnie z system licencjonowania kryjącym się za angielskim terminem „perpetual license”. Oznacza to, że posiadacz takiej licencji może korzystać z oprogramowania bezterminowo. Licencja taka polega na tym, że wykupiona usługa czy program nie ma daty wygaśnięcia i użytkownik może z niej korzystać bezterminowo i nie musi jej odnawiać co jakiś czas.

Zobacz również:

  • Najcenniejsze światowe marki – ranking zdominowały firmy technologiczne
  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?

Zgodnie z nową zasadą, pakiet Office 2019 oferowany użytkownikom programu Home Use będzie licencjonowany zgodnie zasadą odnawianej co rok subskrypcji (annual subscription), a nie bezterminowej licencji.

Na pocieszenie pozostaje fakt, że Microsoft oferuje użytkownikom programu Home Use możliwość wykupienia rocznej subskrypcji na używanie pakietów Office 365 Personal i Office 365 Home po obniżonej – w stosunku do standardowej – cenie (rabat w wysokości 30%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200