Zmiana zasad rozliczeń między TP SA i Erą

Urząd Regulacji Telekomunikacji zobligował Telekomunikację Polską SA do zmiany sposobu rozliczania się z Polską Telefonią Cyfrową. Decyzja dotyczy opłat za połączenia międzynarodowe, przychodzące z sieci TP SA do Ery.

Urząd Regulacji Telekomunikacji (URT) podjął decyzję o zmianach zasad wzajemnych rozliczeń za połączenia międzynarodowe pomiędzy Telekomunikacją Polską SA a Polską Telefonią Cyfrową, właścicielem operatora telefonii komórkowej Era. Decyzja URT w sprawie rozliczania połączeń w ruchu międzynarodowym jest zgodna z zasadami obowiązującymi w większości krajów Unii Europejskiej.

"Era będzie po raz pierwszy mogła zarabiać na połączeniach międzynarodowych, gdyż dotychczas TP SA nie dzieliła się z nami wpływami uzyskanymi z ruchu kierowanego na łącza międzynarodowe, przychodzące do klientów Ery. Dotychczas Era otrzymywała część zysków tylko w połączeniach wewnątrzkrajowych" - mówi Robert Niczewski, rzecznik PTC.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Obecnie, przy połączeniach tego typu, TP SA będzie musiała oddać PTC część swoich zysków z tytułu generowania większego ruchu w jej sieci, gdy dzwoniący do Ery korzystają z jej łączy. Decyzja URT została wydana na wniosek Polskiej Telefonii Cyfrowej. Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności. Zgodnie z nowym prawem telekomunikacyjnym, URT ma dbać, żeby operator dominujący nie wykorzystywał swojej pozycji na rynku przeciwko innym podmiotom. URT może także zgodnie z prawem ingerować w umowy o rozliczeniach międzyoperatorskich.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200