Zmiana zasad funkcjonowania konta Twitter Blue

Twitter zaskoczył użytkowników zainteresowanych subskrypcją Blue i zmienił niespodziewanie zasadę jej funkcjonowania.

Grafika: Twitter

I tak użytkownik nowo utworzonego, standardowego konta, może w każdej chwili wykupić subskrypcję Blue, ale konto takie zostanie aktywowane dopiero po upływie 90 dni, bowiem tyle będzie trwać jego weryfikacja.

Firma zdecydowała się na taki krok prawdopodobnie po to, aby uniknąć sytuacji w których nowy użytkownik podszywa się pod inną osobę i następnie z takiego nie zweryfikowanego konta rozsyła np. spam. Twitter zastrzega się przy tym, że może zawsze wydłużyć czas weryfikowania konta tak długo, jak uzna to za stosowne. Wcześniej firma kierowana przez Elona Muska właśnie informowała, że nowe konta utworzone po 9-tym listopada nie będą mogły kupić planu subskrypcji Twittera za 8 USD.

Zobacz również:

Aby uniknąć podszywania się pod inne profile, firma zabroniła zweryfikowanym użytkownikom zmiany swojej nazw. Wcześniej w tym tygodniu Musk powiedział, że płatne konta stracą zweryfikowany znacznik wyboru, dopóki sieć społecznościowa nie potwierdzi, że nowa nazwa użytkownika została nadana zgonie z zgodna z obowiązującymi zasadami. Jednak Twitter jak dotąd nie opracował żadnej formalnej polityki w tym zakresie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200