Zmiana systemu

Ster-Projekt rezygnuje ze sprzedaży systemu Baan IV. Firma podpisała umowę z SAP Polska.

Ster-Projekt rezygnuje ze sprzedaży systemu Baan IV. Firma podpisała umowę z SAP Polska.

Warszawski Ster-Projekt SA podpisał umowę z SAP Polska, na mocy której zostanie partnerem typu VAR (Value Added Reseller) producenta systemu SAP R/3. Jest to już piąta tego typu umowa w Polsce. Umożliwia ona m.in. bezpośrednią sprzedaż licencji na oprogramowanie SAP. Pierwszy kontrakt typu VAR niemiecka firma podpisała na początku br.

Ster-Projekt, który od początku działania holenderskiego Baana współpracował z nim na polskim rynku, zamierza zrezygnować ze sprzedaży systemu Baan IV, rozwiązania konkurencyjnego wobec SAP R/3.

"Nie rezygnujemy z oferowania wsparcia klientom, u których dotychczas wdrożyliśmy ten system. Nie będziemy jednak oferować Baan IV nowym. W naszej ofercie zastąpi go SAP R/3" - mówi Włodzimierz Kawecki, dyrektor działu handlowego w Ster-Projekcie, odpowiedzialny za rynek telekomunikacyjny i przemysłowy. Poprzednio pracował on na stanowisku dyrektora handlowego w SAP Polska. "Chcemy startować w dużych projektach informatycznych, a dotychczasowa pozycja Baana, na którą wpływa struktura jego klientów, uniemożliwia to" - dodaje.

Ster-Projekt zamierza przeszkolić w zakresie wdrożeń systemu SAP R/3 ok. 20 konsultantów, którzy dotychczas zajmowali się wdrożeniami Baan IV. Kierownictwo firmy planuje w ciągu 2 lat zwiększyć do 40-50 liczbę osób zajmujących się wdrożeniami systemu SAP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200