Zmiana metody szyfrowania podpisów powodem kłopotów z poprawkami dla komputerów Windows

Microsoft doszedł do porozumienia z firmą Symantec w sprawie poprawek przeznaczonych dla tych komputerów Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2, nad bezpieczeństwem których czuwają programy antywirusowe Norton lub Symantec AV.

Ci wszyscy użytkownicy komputerów Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2, którzy zainstalowali na nich jakikolwiek pakiet Norton Antivirus lub Symantec Endpoint Protection, nie mogli takich poprawek zainstalować, ponieważ komputery (a tak naprawdę to wymienione wyżej pakiety) nie rozpoznawały ich nie akceptowały.

Dlatego wkrótce po pojawieniu się na serwerach comiesięcznego, sierpniowego pakietu Monthly Rollup oraz pakietu zawierającego wyłącznie łaty zwiększające bezpieczeństwo) chodzi o pakiety przeznaczone dla komputerów Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2), Microsoft zablokował je.

Zobacz również:

Powodem kłopotów było to, jak Microsoft podpisał poprawki. Od sierpnia tego roku poprawkom takim towarzyszy bowiem podpis wykorzystujący nowszą metodę szyfrowania SHA-2. Okazało się jednak, że Symantec nie otrzymała na czas wiadomości informującej go o tej ważnej zmianie i stąd to zamieszanie. Symantec rozwiązał już problem wprowadzając do swojego oprogramowania drobną poprawkę (patrz dokładny opis tutaj) i sierpniowe poprawki KB 4512506 (August Monthly Rollup) oraz KB 4512486 (August Security-only update) można już instalować.


TOP 200