Zmarł Bob Bemer twórca kodu ASCII

Po długiej i ciężkiej walce z chorobą, w swoim domu w Possum Kingdom Lake, w wieku 84 lat zmarł Bob Bemer, twórca kodu ASCII - standardu, którym do dziś porozumiewają się komputery na całym świecie.

Zmarł Bob Bemer twórca kodu ASCII

Bob Bemer - twórca systemu ASCII

Po raz pierwszy o ASCII (American Standard Code for Information Interchange) świat usłyszał za sprawą Boba Bemera w maju 1961 roku. Przedtem każdy komputer miał swój własny sposób reprezentacji liter, cyfr oraz znaków przystankowych. Bemer zaproponował wtedy zunifikowany standard, dzięki którym komputery są dziś w stanie łatwiej się ze sobą porozumiewać. Panu Bemerowi zawdzięczamy również 'backslash' oraz 'escape' - dwie funkcje, bez których nie sposób dziś wyobrazić sobie pracy z komputerem.

Bob Bemer znany był także jako jeden z pierwszych, którzy ostrzegali cały świat już na początku lat 70-tych o efekcie roku 2000. W 2002 roku z rąk przedstawicieli instytutu IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers), Bob Bemer otrzymał prestiżową nagrodę Computer Pioneer Award.

Strona internetowa Boba Bemera: http://www.bobbemer.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200