Zip razy 2,5

Iomega 2,5-krotnie zwiększyła gęstość zapisu informacji w nowych modelach napędów Zip.

Iomega 2,5-krotnie zwiększyła gęstość zapisu informacji w nowych modelach napędów Zip.

"Napędy Zip nowej generacji będą prawdopodobnie sprzedawane na polskim rynku już na początku 1999 r." - twierdzą przedstawiciele California Computer, firmy dystrybuującej produkty Iomega.

Nowe napędy Iomega zaprezentowała przed dwoma tygodniami na rynku amerykańskim. Zip nowej generacji umożliwia zapisanie na jednym dysku 250 MB danych, a więc 2,5 razy więcej niż dotychczas dostępne modele urządzeń Iomega. Według producenta, Zip 250 zapewnia wsteczną zgodność, tzn. napędy pozwalają na zapis/odczyt starszych wersji dysków Zip o pojemności 100 MB.

W USA Iomega Zip 250 mają pojawić się w sprzedaży pod koniec br. w wersjach z interfejsem SCSI oraz równoległym w cenie ok. 200 USD. Przed II kwartałem 1999 r. mają być dostępne modele z interfejsami USB, PC Card (do współpracy z notebookami) oraz ATAPI - przeznaczone do montażu wewnątrz komputerów PC.

Niedawno zbankrutowała firma Syquest Technology - jeden z największych konkurentów Iomega na rynku wymiennych magnetycznych pamięci masowych.

Choć wydaje się to korzystne dla Iomega, niektórzy analitycy zauważyli, że może to oznaczać, iż popyt na wymienne pamięci masowe może być mniejszy niż szacują producenci. Zapewne z tego powodu Iomega zapowiedziała, że zamierza w najbliższym czasie rozszerzyć zakres zastosowań napędów Zip. Firma wprowadzi modele bezpośrednio współpracujące z drukarkami, skanerami i innymi urządzeniami, działającymi niezależnie od komputerów PC.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200