Zip do środka

Iomega wprowadza do sprzedaży wewnętrzne modele napędów Zip 250 ATAPI, wykorzystujące dyskietki o pojemności 250 MB.

Iomega wprowadza do sprzedaży wewnętrzne modele napędów Zip 250 ATAPI, wykorzystujące dyskietki o pojemności 250 MB.

W Polsce napędy pojawią się najwcześniej pod koniec czerwca br. W USA nowy ZIP sprzedawany jest w cenie ok. 170 USD. Nowy model, podobnie jak wprowadzone pod koniec 1998 r. wersje zewnętrzne z interfejsami SCSI i równoległym, umożliwia zapis/odczyt dyskietek 100 MB.

Zalety modelu wewnętrznego to przede wszystkim wyższa szybkość transmisji i cena niższa o ok. 30 USD. Zip 250 ATAPI będzie sprzedawany wraz z oprogramowaniem IomegaWare, Norton Zip Rescue i aplikacją RecordIt do obsługi nagrywania i odtwarzania plików dźwiękowych bezpośrednio z dyskietek Zip 250 MB.

Napędy Iomega Zip o podwyższonej gęstości zapisu konkurują obecnie przede wszystkim ze stacjami Sony HiFD o pojemności 200 MB. Na razie brak jest informacji o planach firmy OR Technology, która w dalszym ciągu oferuje starszej generacji napędy wykorzystujące dyskietki LS-120 o pojemności 120 MB.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200