Zintegrowana ochrona ISS

Produkty z serii Proventia Dynamic Threat Protection firmy Internet Security Systems (ISS) oferują zintegrowane wykrywanie i zapobieganie zagrożeniom sieci komputerowych.

Rozwiązania Proventia są opartą na systemie ISS RealSecure platformą sprzętową do wykrywania, zapobiegania oraz reagowania na ataki i próby włamań komputerowych.

ISS wprowadzi trzy serie urządzeń Proventia oznaczone jako A, B i C, zaprojektowane na miarę różnych wymagań sieciowych. Jako pierwsze na rynku pojawią się cztery modele urządzeń z serii Proventia A. Model A201 stworzony został dla ochrony jednego segmentu sieci i osiąga przepustowość do 200 Mb/s. Modele A605, A1204 i A1204F zabezpieczają cztery segmenty sieci, a ich maksymalna przepustowość wynosi odpowiednio 600 i 1200 Mb/s.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • 5 produktów VMware wymaga załatania poważnych luk w zabezpieczeniach
  • Starlink dla pojazdów mobilnych

Wszystkie urządzenia udostępniają kompleksową, wielofunkcyjną ochronę sieci, serwerów, komputerów stacjonarnych oraz urządzeń zdalnych i mobilnych. Identyfikują i blokują zarówno rozpoznane, jak i nieznane ataki bez konieczności interwencji administratora, łącznie z atakami, które ominęły zaporę ogniową, a także atakami na port TCP.

Urządzenia są centralnie zarządzane przez SiteProtector i dzięki temu - jak zapewnia producent - proste w obsłudze i można je zainstalować w ciągu 15 min. Tak jak wszystkie produkty ISS są wyposażone w X-Press, moduł automatycznej aktualizacji bazy danych zidentyfikowanych zagrożeń i luk w zabezpieczeniach. Ten wielki zbiór informacji, łączący 95 indywidualnych protokołów analizy z ponad 1700 wzorami algorytmów, został zgromadzony i jest na bieżąco aktualizowany przez X-Force, organizację badawczą ISS.

Do końca 2003 roku ISS udostępni dodatkowe, bardziej zaawansowane w ochronie i zapobieganiu włamaniom urządzenia Proventia serii B i C. Firma wprowadzi nowe rozwiązania, które połączą wielofunkcyjne technologie ochrony. Zapora ogniowa, VPN, bramka antywirusowa i filtrowanie wiadomości znajdą się w kolejnych modelach Proventia.

Pierwszym urządzeniem z serii Proventia, który pojawił się już na rynku jest model A201. Sugerowana cena detaliczna netto produktu wraz z licencją RealSecure Network Sensor wynosi 9995 euro.

Urządzenia dostępne są w firmie Veracomp (http://www.veracomp.pl ), która jest autoryzowanym dystrybutorem ISS w Europie Środkowo-Wschodniej. Drugim dystrybutorem ISS w Polsce jest katowickie Clico.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200