"Zielony" LCD NEC-a

Japoński producent wprowadza do sprzedaży nowe monitory z rodziny MultiSync. Główną zaletą urządzeń mają być niskie koszty eksploatacji, a pierwszym przedstawicielem nowej linii jest model noszący oznaczenie EA191M.

Urządzenia MultiSync EA przeznaczone są przede wszystkim dla biznesu (litera E w nazwie oznacza "enterprise"). EA191M to 19-calowy monitor o proporcjach boków 5:4. Producent informuje, że urządzenie otrzymało certfyfikat EPEAT (Electronics Product Environmental Assessment Tool) za dodatkowe ograniczenie poboru energii.

"Zielony" LCD NEC-a

NEC MultiSync EA191M

Włączony monitor zużywa 38 W, natomiast w trybie czuwania pobór energii wynosi 2 W. W trybie ekonomicznej pracy jasność ekranu zmniejszona jest do poziomu 60 procent całkowitej mocy lamp CCFL. Co ciekawe, w menu OSM urządzenia znaleźć można licznik mierzący spadek emisji dwutlenku węgla do atmosfery wskutek korzystania z tego trybu.

W monitorze zastosowano matrycę PVA, która może wyświetlić obraz w rozdzielczości 1280 x 1024 piksele. Deklarowana przez NEC jasność matrycy wynosi 250 cd/m2, a kontrast - 1500:1. Czas reakcji matrycy to 20 ms. Kąt widzenia obrazu wynosi 176 stopni w poziomie i pionie. Dzięki funkcji pivot można obracać ekran o 90 stopni w lewo lub prawo. W urządzeniu znajdziemy też złącze analogowe D-SUB i cyfrowe DVI-D (z obsługą HDCP).

Urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych obudowy, czarnej i srebrno-białej. Sugerowane ceny detaliczne netto wynoszą odpowiednio 899 i 879 zł.

Więcej informacji: NEC


TOP 200