Zgodne z katalogami

Microsoft zadeklarował udostępnienie poprawek dla systemów Windows 95, 98 i NT Workstation 4.0, umożliwiających dostęp do usług katalogowych Active Directory, które stanowią podstawę domen Windows 2000. Poprawki te nie wzbogacą jednak wymienionych systemów o obsługę protokołu Kerberos, podstawowego standardu autoryzacyjnego wbudowanego w Windows 2000. Toteż obsługujące je serwery będą zmuszone, oprócz autoryzacji Kerberos, stosować wykorzystywaną obecnie autoryzację NT LAN Manager.

Poprawki nie umożliwią także zdalnego dystrybuowania oprogramowania oraz zarządzania środowiskiem pracy użytkowników dostępnych obecnie w wersji Windows z wykorzystaniem zestawu technologii IntelliMirror. Ich podstawowym zadaniem jest umożliwienie podstawowej współpracy Windows 95, 98 i NT 4.0 z Active Directory - jest to traktowane jako etap przejściowy w migracji do Windows 2000 Professional.

Po zainstalowaniu poprawek aplikacje umieszczone w komputerze użytkownika będą mogły odwoływać się do Active Directory, jako repozytorium informacji domenowych, a użytkownik będzie mógł np. zmienić swoje hasło w domenie za pomocą dowolnego kontrolera domeny. Będzie mógł także wyszukiwać drukarki w sieci oraz informacje o innych użytkownikach.

Poprawki dla Windows 95 i 98 zostaną udostępnione wraz z Windows 2000. Na łatę dla Windows NT Workstation 4.0 trzeba będzie poczekać ok. pięciu miesięcy, do chwili wprowadzenia na rynek kolejnego pakietu Service Pack.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200