Zestaw ochrony punktów końcowych z funkcją szyfrowania

Spółka Senforce udostępniła nową wersję zestawu do ochrony punktów końcowych sieci, który zawiera funkcje szyfrowania. Endpoint Security Suite 3.5 zawiera nowy mechanizm, o nazwie Senforce Encryption Solution, do szyfrowania plików i folderów w pamięciach wymiennych.

Pamięci USB mogą być używane do kradzieży danych poprzez kopiowanie do nich plików korporacyjnych bez upoważnienia. Automatyczne szyfrowanie wszystkich danych kopiowanych na pamięci wymienne umożliwia zabezpieczenie wrażliwych danych w wypadku ich wycieku poza sieć przedsiębiorstwa. Szyfrowane pliki są chronione hasłem, które dysponent danych może udostępnić osobom upoważnionym.

Klucze szyfrujące są zarządzane metodą zapewniająca transparentność wymuszonej operacji szyfrowania dla użytkowników.

Zobacz również:

  • WhatsApp uruchamia Centrum Bezpieczeństwa
  • Twitter z nową opcją bezpieczeństwa
  • WhatsApp ucina wsparcie dla starszych urządzeń

Inne nowe mechanizmy w wersji 3.5 zestawu, to zapora ogniowa, ochrona połaczeń bezprzewodowych kontrolująca kiedy, jak i gdzie użytkownicy łącza się z siecią, kontrola dopuszczalności aplikacji wykonywanych na urządzeniach końcowych oraz automatyczna aktywacja aplikacji ochronnych, takich jak VPN i antywirus, przed podłączeniem urządzenia do sieci.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200