Zestaw do budowania sieci SAN

Veracomp oferuje kolejny zestaw do budowania sieci pamięci masowych (SAN). Pakiet nosi nazwę HP StorageWorks MSA1500 SAN Starter Kit i zawiera wszystko, co jest potrzebne do szybkiego uruchomienia sieci SAN.

Zestaw do budowania sieci SAN
W skład rozwiązania wchodzą następujące elementy: macierz dyskowa StorageWorks Modular Smart Array 1500 (firmy HP; patrz zdjęcie obok), dwa kontrolery Fibre Channel HP StorageWorks FCA2214 (firmy QLogic), przełącznik Fibre Channel (firmy Qlogic) i obudowy na dyski Serial ATA lub SCSI wraz z koniecznym okablowaniem.

Bardziej wymagający użytkownicy mogą dodatkowo zamówić zestaw HP StorageWorks MSA1500 High Availability Kit. Pozwala on rozbudować system do topologii, w której nie ma pojedynczego punktu awarii (z wieloma ścieżkami dostępu do danych). Zestaw jest przystosowany do współpracy z systemami operacyjnymi Windows, Linux i Netware i zawiera dodatkowo zapasowy kontroler dla macierzy MSA1500, przełącznik Fibre Channel (firmy Qlogic) z 8 portami 2 Gb/s i dwie karty Fibre Channel (firmy QLogic).

Do poprawnego funkcjonowania środowiska SAN wykorzystującego karty Fibre Channel firmy Qlogic w trybie dual-path/ failover niezbędne jest dodatkowe oprogramowanie (MPIO dla systemu Windows i sterowniki firmy QLogic dla systemu Linux) lub Secure Path (dostępne dla wszystkich wspieranych systemów operacyjnych).

HP StorageWorks MSA1500 Small Business SAN Kit kosztuje 36 711 zł. Jest to sugerowana cena detaliczna netto. Autoryzowanym dystrybutorem HP i QLogic w Polsce jest Veracomp.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200