Zdalny dostęp przez SwitchView IP 1020

Avocent produkuje urządzenie SwitchView IP 1020, które rozszerza funkcjonalność przełączników KVM tej firmy o zdalny dostęp poprzez sieć TCP/IP. Wśród nowych właściwości znajduje się wbudowany serwer WWW, który umożliwia wykorzystanie tego rozwiązania przez użytkowników przeglądarek.

Inna nowość to wbudowane algorytmy Dambrackas Video Compression (DVC), które zapewniają transmisję obrazu video o bardzo wysokiej jakości. Maksymalne rozdzielczości ekranu wynoszą 1600x1200 dla lokalnego użytkownika oraz 1280x1024 dla zdalnego.

Zdalny dostęp przez SwitchView IP 1020
SwitchView IP 1020 można podłączać zarówno do przełączników KVM z serii SwitchView (przeznaczonych dla zwykłych komputerów) lub AutoView (przeznaczonych dla serwerów montowanych w szafach przemysłowych), jak również bezpośrednio do wybranego komputera. W tym celu można wykorzystywać złącza klawiatury i myszy w standardzie PS/2, USB lub Sun.

Dzięki SwitchView IP 1020 dostęp do komputerów jest możliwy przez 24h/dobę z dowolnej lokalizacji poprzez zwykłą przeglądarkę internetową, w tym do poziomu BIOS-u i konsoli serwera. Aby zapewnić bezpieczeństwo transmisji, wykorzystywane jest 128-bitowe szyfrowanie SSL za pomocą algorytmów DES, 3DES i AES. Urządzenie zapewnia także dostęp dla lokalnego użytkownika, korzystającego z podłączonego przełącznika lub serwera.

Przewidywana cena rozwiązania dla odbiorcy końcowego to około 580 euro. Wyłącznym dystrybutorem rozwiązania w Polsce jest firma Alstor.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200