Zdalnie na dwa sposoby

Computer Associates oferuje dwie wersje pakietu ControlIT 5.0. Jedna z nich zapewnia pełną integrację z systemem Unicenter.

Computer Associates oferuje dwie wersje pakietu ControlIT 5.0. Jedna z nich zapewnia pełną integrację z systemem Unicenter.

ControlIT 5.0 jest kolejną wersją pakietu umożliwiającą zdalną pracę na komputerach z systemem Windows. Aplikacja Computer Associates konkuruje bezpośrednio z pakietem PcAnywhere firmy Symantec.

Pakiet CA jest dostępny w dwóch wersjach: standardowej i korporacyjnej. Pierwsza - Advanced Edition - umożliwia zdalne przejmowanie kontroli nad komputerami, ale nie pozwala zarządzać w scentralizowany sposób konfiguracją oprogramowania ControlIT 5.0, pracującego na wszystkich komputerach i serwerach w firmie. Opcję tę zawiera oprogramowanie w wersji korporacyjnej - Enterprise Edition - która zapewnia pełną integrację z systemem zarządzania środowiskiem informatycznym CA Unicenter. Nowością w ControlIT 5.0 jest zgodność z Windows 2000 i możliwość nawiązywania zdalnych sesji z komputerami korzystając z przeglądarki internetowej jako klienta.

Pełna integracja

Najatrakcyjniejszą funkcją pakietu jest możliwość centralnego zarządzania. Wcześniej jednak konieczne jest zainstalowanie bazy danych, w której będą przechowywane wszelkie informacje o konfiguracji oprogramowania na stacjach roboczych i serwerach. Administrator ma dwie opcje: może zastosować dołączone na instalacyjnym CD-ROM-ie oprogramowanie bazy danych Microsoft Jet lub dostępny oddzielnie Microsoft SQL Server.

Integracja oprogramowania z pakietem Unicenter umożliwia administratorom systemu zarządzania sieciami inicjowanie sesji zdalnej kontroli bezpośrednio z mapy sieci poprzez wybranie odpowiedniej opcji z menu widocznego przy stacji roboczej, na której zainstalowano oprogramowanie ControlIT.

Problematyczna przeglądarka

Chociaż ControlIT umożliwia realizowanie sesji komunikacyjnych z poziomu przeglądarki WWW, to lepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie standardowego oprogramowania klienckiego. Okazuje się bowiem, że oprogramowanie nie współpracuje poprawnie z przeglądarką Internet Explorer 4.0 i 5.0.

--------------------------------------------------------------------------------

CA ControlIT 5.0

Producent: Computer Associates,http://www.cai.com

Wymagania: Windows 3.x, 95, 98, NT 4.0 lub 2000

Cena: Advanced Edition - 199 USD (licencja na dwa stanowiska) Enterprise Edition - 138 USD

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200