Zdalne zarządzanie dla urządzeń mobilnych

Użytkownicy, którzy zgubili swoje urządzenia mobilne, takie jak PDA, smartfony czy laptopy mogę teraz mieć możliwość śledzenia takich urządzeń i wyłączenia ich za pośrednictwem internetu.

Problem utraconych urządzeń i związany z tym problem bezpieczeństwa danych w nich zawartych staje się coraz bardzie palący. Specjaliści z Ponemon Institute oraz firmy Vontu oceniają, że PDA i laptopy zajmują czołowe miejsca na listach utraconych urządzeń przechowujących dane, co stwarza ogromne zagrożenie dla wrażliwych informacji zawarty w tych danych. Badania przeprowadzone wśród firm w Stanach Zjednoczonych wykazały, że 81 proc. z nich utraciło co najmniej jeden laptop w ciągu roku.

W związku z tym Hewlett-Packard rozwija program, który ma złagodzić problem utraconych urządzeń.

Zobacz również:

  • Problem z flagowymi dyskami WD - producent obiecuje aktualizację

Firma wprowadziła pakiet Enterprise Mobility Suite (EMS) zawierający możliwość zdalnego, bezprzewodowego ustawiania, konfigurowania i zarządzania bezpieczeństwem telefonów komórkowych. Obejmuje to zestaw narzędzi webowych i specjalizowany portal. Mogą być one używane przez indywidualnych użytkowników do diagnozowania urządzeń, uaktualniania oprogramowania a także zdalnego usuwania danych w urządzeniu. Usługa nie jest ograniczona do urządzeń HP, ale zawiera wsparcie wielu platform mobilnych.

HP świadczy także usługi, która dają użytkownikom możliwość lokalizowania utraconych laptopów. Po zarejestrowaniu laptopa, HP Laptop Tracing Service umożliwia zlokalizowanie miejsca, z którego utracone urządzenie ostatnio logowało się do internetu.

HP zamierza także poszerzyć swój portal Total Care Portal for SMB o możliwość lokalizowania szerszej gamy urządzeń mobilnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200