Zbliża się Venture Day w Gdańsku

Na międzynarodowej konferencji Venture Day w Gdańsku spotkają się przedstawiciele świata nauki, start-upy oraz inwestorzy z całej Polski. Konferencja, która odbędzie się19 listopada, ma być okazją do pokazania swoich pomysłów aniołom biznesu.

W ramach konferencji autorzy innowacyjnych pomysłów oraz start-upy mogą wziąć udział w konkursie „Startup Venture – Projekt na biznes”, który stanowi kluczowy element konferencji.

Organizatorzy zapewniają, że Venture Day skierowana jest nie tylko do osób z gotowym pomysłem. W wydarzeniu mogą uczestniczyć wszyscy, których interesuje tematyka innowacji i biznesu. W czasie konferencji uczestnicy będą mieli okazję, by znaleźć inspirację oraz możliwość zdobycia użytecznej wiedzy dotyczącej stawiania pierwszych kroków na rynku.

Zobacz również:

  • Innowacje – co je napędza, a co hamuje

Podczas Venture Day swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami podzielą się światowej sławy eksperci w dziedzinie innowacji, a podczas bezpłatnych warsztatów uczestnicy zyskają praktyczne wskazówki dotyczące spotkania z inwestorem i prezentacji swoich pomysłów. Dodatkową atrakcją będzie wystawa innowacyjnych projektów z różnorodnych branż. Na wystawie zobaczymy ciekawe wynalazki i prototypy, kto wie, być może niektóre z nich wkrótce zmienią świat?

"Tym, co szczególnie wyróżnia konferencję Venture Day jest niepowtarzalna możliwość bezpośrednich spotkań z inwestorami - podkreślają organizatorzy wydarzenia. - Naszym celem jest zgromadzenie w Gdańsku reprezentantów nauki, przedsiębiorców, wynalazców i inwestorów, ponieważ podczas Venture Day zyskują wszyscy".

W jednym miejscu i w jednym czasie pojawią się dziesiątki funduszy, aniołów biznesu i instytucji finansowych. Otworzą się szeroko drzwi dla wzajemnej wymiany wiedzy, doświadczenia, ale i możliwości wsparcia innowacyjnych pomysłów i start-upów o dużym potencjale – tłumaczy Krzysztof Moszyk, koordynator konferencji.

Kluczowym elementem Venture Day jest konkurs Startup Venture – projekt na biznes. Konkurs jest skierowany do pomysłodawców, którzy mają projekt w fazie rozwoju. Żeby zyskać możliwość prezentacji swoich pomysłów podczas Venture Day, pomysłodawcy powinni zgłosić projekty do udziału w konkursie do 19 października br.(więcej informacji znajduje się na stronie: inwestornia.pl). Liczba zgłoszeń jest ograniczona.

Venture Day to kluczowe wydarzenie organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który odbywa się na całym świecie w dniach 18-24 listopada. Organizatorami wydarzenia są instytucje zajmujące się promowaniem przedsiębiorczości na Pomorzu: investGDA, inicjatywa 3camp, STARTER oraz Agencja Rozwoju Pomorza SA.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie: www.ventureday.pl

autor: PAP, źródło: http://www.naukawpolsce.pap.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200