Zbawienny Code Red

Analitycy twierdzą, że działalność wirusa miała pozytywny wpływ na poziom zabezpieczeń serwerów, wykorzystujących oprogramowanie Microsoftu.

Z raportów firm Netcraft oraz CAIDA (Cooperative Association for Internet Data Analysis) wynika, że działalność wirusa Code Red miały pozytywny wpływ na poziom zabezpieczeń serwerów, wykorzystujących oprogramowanie Microsoftu. "Problem Code Red jest bardzo medialny. Dzięki niemu wiele osób przekonało się, że instalowanie opracowywanych przez producentów uaktualnieni do programów jest niezbędne do prawidłowego działania systemów" - twierdzi przedstawiciel CAIDA.

"Straty, które spowodował wirus, sprawiły, że wiele firm zajmujących się np. handlem internetowym w obawie przed zablokowaniem serwerów zaopatrzyło się we wszelkie potrzebne uaktualnienia i łatki do systemów, czyli zrobiło coś, co wcześniej było raczej zaniedbywane" - podano w raporcie.

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Automatyzacja pozbawi pracy miliony osób. Kto jest zagrożony?
  • Rynek kryptowalut odzyskuje kapitalizację 2 bilionów dolarów. Bitcoin za 43 100 dol.

Wzrost zainteresowanie uaktualnieniami zauważyli również producenci oprogramowania. Microsoft zapowiada, że maksymalnie uprościć procedurę pobierania i instalowania łatek do swoich produktów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200