Zaszyfrowane telefony Nokii

Nokia, we współpracy ze szwedzką firmą Pointsec Mobile Technologies, planuje skonstruowanie narzędzia do szyfrowania danych dla niektórych modeli swoich telefonów komórkowych.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy, narzędzie Pointsec for Symbian OS, dostępne będzie dla telefonów Nokii z serii 60 oraz 80 i znajdzie się w sprzedaży w trzecim kwartale bieżącego roku. Pierwszym telefonem, który zostanie w nie zaopatrzony będzie Nokia Communicator 9500. Pointsec for Symbian OS zabezpieczy korespondencję pocztową, pliki tekstowe, wiadomości multimedialne, kalendarz, wpisy w książce adresowej oraz wszelkie informacje przechowywane na kartach pamięci.

Wraz z pojawieniem się pierwszych, niebezpiecznych wirusów infekujących telefony z systemem Symbian (w czerwcu pojawił się taki insekt o nazwie Cabir), wzrasta znaczenie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa danych w nich przechowywanych. Również sama Nokia w lipcu udostępniła aktualizację dla telefonów z modułem Bluetooth podatnych na tzw. 'bluesnarfing' - trick umożliwiający intruzowi czytanie, modyfikowanie oraz kopiowanie zawartości kalendarza i książki adresowej bez wiedzy właściciela telefonu.

Zobacz również:

  • W jaki sposób nowa generacja botnetów IoT wzmacnia ataki DDoS?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200