Zaszyfrowana obudowa dysku

Zastanawiasz się nad zabezpieczeniem przenośnego dysku twardego? Szukasz solidnego opakowania dla swoich danych? Przeczytaj o obudowie Emprex DP250PE, która oferuje dobrą jakość wykonania oraz szyfrowanie.

Zaszyfrowana obudowa dysku

Obudowa w kolorze czarnym

Przez kilka tygodni korzystaliśmy z przysłanej do testów obudowy Emprex DP250PE, która mieści standardowe dyski twarde o rozmiarze 2,5 cala. Pudełko zawiera obudowę dysku, śrubokręt do montażu napędu, kabel USB, zestaw śrubek, płytę z oprogramowaniem oraz dość lakoniczną instrukcję w języku angielskim.

Obudowa posiada tylko jedno gniazdo - USB 2.0, co powinno ucieszyć tych użytkowników, którzy korzystają z dodatkowych dysków w podróży (nie jest konieczne dodatkowe zasilanie). Niestety, zapotrzebowanie na prąd jest dość wysokie i może się okazać, iż podłączenie do pasywnego huba zbyt wielu urządzeń uniemożliwi pracę z dyskiem. Pamiętać należy również o szybszym zużywaniu się baterii w trakcie pracy dodatkowego dysku.

Obudowa jest wykonana z metalu i ozdobiona chromowaną ramką. Dzięki temu stanowi solidne opakowanie dla "twardziela" i w razie upadku z niewielkiej wysokości lub uderzenia, nie powinna popękać. W obudowie nie ma żadnych otworów wentylacyjnych, więc przy nowoczesnych dyskach należy uważać na temperaturę ich pracy. Pomimo wielokrotnego przenoszenia w torbie pełnej metalowych przedmiotów (kable, klucze, wtyczki, itp.) nie zaobserwowaliśmy zarysowań czy obtarć. Praca napędu sygnalizowana jest podświetlanym na niebiesko napisem EMPREX.

Bezpieczeństwo danych

Wraz z obudową dostarczane jest oprogramowanie do szyfrowania zawartości dysku oraz blokujące dostęp do napędu. Aplikacja oferuje 128-bitowe szyfrowanie, dynamiczną wirtualizację klawiatury oraz potwierdzanie tekstu umieszczonego na obrazku - dzięki takim prostym zabiegom użytkownik jest chroniony przez złośliwym oprogramowaniem przechwytującym hasła.

Zaszyfrowana obudowa dysku

My testowaliśmy wersję srebrną

Dane techniczne:

Interfejs: USB 2.0 / USB 1.1

Transfer: do 480 Mbps

Interfejs: HDD 2.5" P-ATA

Szyfrowanie danych Sprzętowe AES 128-bit

Diody: LED

Zasilanie: USB 5V

Wymiary: 126x79x16.5 mm

Waga (bez dysku): 108 g

Cena: 79 zł

Podsumowanie:

Jeśli na dysku przenosisz cenne informacje, które nie powinny w razie kradzieży trafić w niepowołane ręce, to zakup osobnej obudowy z dodatkowym programem szyfrującym jest rozsądnym pomysłem. Na pochwałę zasługuje jakość wykonania obudowy oraz możliwość podłączenia dysku do komputerów np. z systemem Mac OS X.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200