Zaskakujący powrót Atari

Okazuje się, że znane powiedzenie „stara miłość nie rdzewieje”, sprawdza się również w świecie gier komputerowych. Chodzi o znaną dobrze zwolennikom tego typu rozrywki markę Atari, która wraca na rynek pod postacią konsoli VCS (Video Computer System).

Atari

Pierwsze informacje mówiące o tym, że podjęto prace nad taką konsolą – realizowane w ramach projektu Ataribox - pojawiły się trzy lata temu. Stało się tak za sprawą samych zwolenników tej marki, którzy wsparli inicjatywę za pośrednictwem platformy crowdfundingowej Indiegogo, gromadząc fundusze potrzebne do podjęcia produkcji konsoli.

Crowdfunding okazał się być strzałem w dziesiątkę (projekt wsparło ponad 12 tys. osób) i Atari właśnie ogłosiło, że pierwsza partia urządzeń opuściła już linię produkcyjną i wkrótce pierwsze konsole Atari VCS dotrą do rąk szczęśliwych użytkowników, w pierwszej kolejności amerykańskich.

Zobacz również:

  • Nowe drukarki MFP Sharp - tanie i wydajne drukowanie dla MŚP

W opublikowanym z tej okazji przez firmę Atari internetowym wpisie czytamy, „Dostawa zawiera wyjątkowy, ekskluzywny model konsoli Atari VCS 800, tzw. Collector's Edition. Konsola ta została zaprojektowana w ramach hołdu poświęconego oryginalnemu urządzeniu Atari 2600 i firma zamierza wyprodukować tylko 6000 opatrzonych specjalnym numerem takich urządzeń”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200