Zarządzanie serwerami i pecetami

Dwie znane firmy wprowadziły ostatnio do swoich ofert nowe produkty realizujące bardzo ważne zadanie w systemach informatycznych, jakim jest zarządzanie serwerami i korzystającymi z ich usług pecetami.

LANDesk oferuje oprogramowanie Security Suite, które nie tylko zarządza systemami obliczeniowymi, ale oferuje też szereg opcji zwiększających ich bezpieczeństwo. Secure Suite rozpoznaje i usuwa z systemów oprogramowanie "spyware", zawiera funkcje zarządzające poprawkami i zwiększające bezpieczeństwo pracy aplikacji oraz inne przydatne narzędzia, takie jak Security Threat Analyzer (analizowanie stanu bezpieczeństwa komputera) i Connection Control Manager (zarządzanie interfejsem sprzęgającym komputer z siecią).

Computer Associates wprowadził natomiast do swojej oferty produkt noszący nazwę Unicenter Desktop DNA wersja 11. Oprogramowanie wykonuje automatycznie zadanie migracji ustawień osobistych i preferencji skojarzonych z użytkownikiem peceta, po tym gdy użytkownik odświeżył system operacyjny, uaktualnił go lub odzyskał pecet po awarii.

Zobacz również:

  • Trendy sieciowe w centrach danych do obserwacji w 2023 r.
  • Jak działa narzędzie OpenAI do weryfikacji, czy autorem tekstu jest człowiek czy algorytm?

Desktop DNA zachowuje podczas migracji oryginalne właściwości pliku, zapamiętując np. oryginalną datę utworzenia pliku, a nie zamieniając jej na aktualną datę, tak jak to robią inne narzędzia realizujące takie zadanie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200