Zarejestrowano spółkę Centrum Handlu Internetowego

ComputerLand poinformował o zarejestrowaniu spółki Centrum Handlu Internetowego (CHI), którą wraz z Agorą SA utworzył w listopadzie ub.r. Firmy objęły po 50% udziałów w nowym przedsięwzięciu. Początk...

ComputerLand poinformował o zarejestrowaniu spółki Centrum Handlu Internetowego (CHI), którą wraz z Agorą SA utworzył w listopadzie ub.r. Firmy objęły po 50% udziałów w nowym przedsięwzięciu.

Początkowy kapitał zakładowy nowej spółki wynosi 6 mln zł. Ponadto wspólnicy zobowiązali się do zainwestowania w nią do 15 mln zł w ciągu tego roku. Prezesem CHI został Bogdan Wiśniewski, dotychczasowy wiceprezes ComputerLandu.

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa

"Przedmiotem działalności CHI będzie prowadzenie internetowego pasażu handlowego, w tym zakładanie i hosting sklepów oraz stron WWW" - poinformowali przedstawiciele firm.

Oferta pasażu ma być skierowana przede wszystkim do średnich i małych firm prowadzących działalność handlową i usługową. Centrum będzie umieszczać sklepy na swoich serwerach, które znajdą się w wydzielonym centrum przetwarzania danych (data center).

CHI planuje świadczenie właścicielom sklepów dodatkowych usług, w tym tzw. call center, w którym będzie można uzyskać pomoc w razie pojawienia się pytań lub reklamacji klientów. Spółka będzie też dostarczać i umieszczać na swoich serwerach systemy logistyczne i finansowo-księgowe. Ma też zapewnić możliwość korzystania z różnych systemów płatności.

Pasaż handlowy ma uzupełniać powstający portal internetowy Agory, wydawcy Gazety Wyborczej.

***

Agora i ComputerLand tworzą spółkę internetową

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200