Zarabiają na wakacjach

Portal turystyczny Wakacje.pl odnotował w ub. roku 230 tys. zł przychodu i 21 tys. zł zysku netto.

Wakacje.pl istnieje od lipca 2000 r., wcześniej funkcjonował jako Internetowy Informator Turystyczny. Spółka od początku istnienia nie była dofinansowana przez żaden podmiot zewnętrzny, a koszty zatrudnienia i inwestycji były finansowane z bieżących środków. Według informacji serwisu, wstępny zysk netto w 2001 roku wyniósł 21 tys. zł przy przychodach rzędu 230 tys. zł. Na sprzedaż składają się w tym ujęciu wyłącznie prowizje od biur podróży za sprzedane produkty i rezerwacje. W styczniu br. przychód liczony w ten sposób wyniósł około 40 tys. zł. W br. rezerwacji dokonało 2 tys. osób, a większość z rezerwacji zakończyła się kupnem.

Około 20% sprzedanych produktów stanowiły oferty last-minute. Według informacji portalu, klienci wybierali przede wszystkim tanie oferty mniej znanych biur podróży takich jak: Big Blue, Rainbow Tours, Alfa-Star, Selectrours. Portal sprzedaje obecnie usługi turystyczne 23 biur podróży i ponadto prezentuje ofertę 80 innych - średnich i małych biur turystycznych. W bazie zgromadzonych jest ponad 80 tys. ofert, które można zarezerwować przez internet. W roku 2002 już ponad 2000 osób dokonało rezerwacji poprzez wakacje.pl, z których większość zakończyła się zakupem oferty lub jest w trakcie finalizacji.

Zobacz również:

  • Snowflake poszerzył ofertę o nową, chmurową usługę cyberbezpieczeństwa
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200