Zapowiedź 64-bitowego Visual Studio

Microsoft zapowiedział 64-bitową wersją znanego narzędzia Visual Studio. Pierwsza publiczna wersja wspierająca ten tryb pracy będzie nosić nazwę Visual Studio 2022 i powinna zostać udostępniona użytkownikom systemu Windows 10 latem tego roku.

VS

Firma zapowiada, że pierwsza 64-bitowa wersja narzędzia będzie oferować tylko niektóre z zaplanowanym usprawnień – takie jak np. przebudowany interfejs czy ułatwienia dostępu – a pozostałe będą wprowadzona sukcesywnie do kolejnych wersji narzędzia. Visual Studio 2022 ma również zużywać dużo mniej pamięci oraz innych zasobów komputera w porównaniu z wersją 32-bitową, co generalnie przełoży się na większą efektywność pracy.

Wśród nowych rozwiązań, które pojawią w oprogramowaniu Visual Studio 2022, warto zwrócić uwagą na: obsługę platformy .NET 6; zupełnie nowy, przebudowany moduł UI; wsparcie dla nowego wydania języka programowania C++ (C++ 20); dodatkowe wsparcie dla Git i GitHub; oraz ulepszony mechanizm wyszukiwania kodu.

Zobacz również:

  • IaaS, Paaa, SaaS - nowoczesne usługi chmurowe na miarę cyfrowej transformacji
  • Sprzedaż infrastruktury chmurowej stale wzrasta
  • Visual Studio – czas na upgrade

Microsoft nie informuje na obecnym etapie prac nad narzędziem, kiedy zostanie ono oficjalnie zaprezentowane w postaci finalnego, produkcyjnego już rozwiązania. Można się jednak spodziewać, że nastąpi to pod koniec tego roku.

Korporacja z Redmond przygotował jeszcze jedną niespodziankę, związaną również z przechodzeniem na 64-bitowe wersje narzędzi. Zaprezentowała w ostatnich dniach 64-bitową wersję aplikacji Windows 10, która synchronizuje pliki OneDrive. Jest to również publiczna wersja zapoznawcza tego narzędzia, które dołączy do dostępnego już od jakieś czasu rozwiązania tego typu obsługującego systemy MacBook (Apple).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200