Zapora oparta na jednostce serwerowej

Firma OmniCluster Technologies poinformowała, że wprowadzi wkrótce na rynek zaporę opartą w warstwie sprzętowej na produkowanych przez siebie jednopłytowych, supergęstych serwerach.

Firma OmniCluster Technologies poinformowała, że wprowadzi wkrótce na rynek zaporę opartą w warstwie sprzętowej na produkowanych przez siebie jednopłytowych, supergęstych serwerach.

OmniCluster nawiązała współpracę ze znanym producentem oprogramowania - Check Point Software Technologies - który jest twórcą popularnego narzędzia zwiększającego bezpieczeństwo systemów informatycznych. Chodzi o oprogramowanie o nazwie VPN-1/FireWall-1.

Zobacz również:

OmniCluster nadała nowemu produktowi nazwę SlotShield 1000. Jest to urządzenie (jednostka serwerowa pełniąca rolę zapory), które zabezpiecza systemy informatyczne przed włamaniami, negatywnymi skutkami działań zewnętrznych użytkowników oraz przed wirusami. Jednostkę można instalować w dowolnym serwerze macierzystym (pracującym pod systemem operacyjnym Windows NT, Windows 2000 lub Linux), który jest wyposażony w gniazdo PCI (jednopłytowy serwer SlotShield należy zainstalować w wolnym gnieździe PCI).

SlotShield różni się tym od innych implementacji zabezpieczających systemy przed włamaniami, że wszystkie zadania związane z bezpieczeństwem komputera są realizowane przez serwer SlotShield, a system operacyjny zarządzający serwerem macierzystym (w którym zainstalowano jednostkę serwerową) nie zaprząta sobie w ogóle tym głowy. Serwer zastępuje adapter sieciowy i chroni magistralę danych PCI.

OmniCluster zapewnia, że instalacja serwera trwa nie dłużej niż 15 min. Ważne jest to, że jednostki SlotShield będą miały oficjalny certyfikat firmy CheckPoint, co gwarantuje, że zapora będzie pracować w bezbłędny sposób.

OmniCluster jest też producentem jednostek serwerowych SlotServer 1000 i 3000 (dostępne są modele wyposażone w procesor Intel lub National Semiconductor), które można instalować w tych macierzystych serwerach, które dysponują co najmniej jednym wolnym gniazdem PCI. SlotServer 1000 i 3000 pobierają bardzo mało energii (tylko 10 W) i są wyposażone w wewnętrzny interfejs Ethernet 1 Gb/s i w zewnętrzny interfejs Ethernet 10/100. W jednym macierzystym serwerze można instalować wiele płyt SlotServer, pod warunkiem oczywiście, że dysponuje on wieloma wolnymi gniazdami PCI.

Zapora SlotShield kosztuje w podstawowej konfiguracji 600 USD i wejdzie na rynek pod koniec marca.


TOP 200