Zapora ogniowa z aplikacją traceroute

Firma McAfee.com zamierza w marcu zintegrować aplikację Visual Trace ze swoją zaporą ogniową.

Firma McAfee.com zamierza w marcu zintegrować aplikację Visual Trace ze swoją zaporą ogniową.

Visual Trace jest aplikacją śledzenia trasowania, pozwalającą użytkownikowi na uzyskiwanie informacji o ośrodkach webowych, sieciach i trasach, po których ich komputery uzyskują połączenia z innymi komputerami w Internecie. Zintegrowanie aplikacji z McAfee.com Personal Firewall pozwoli na uruchomienie śledzenia w momencie, gdy zapora ogniowa wyśle powiadomienie o próbie wykonania połączenia do komputera.

Uruchomienie takiego śledzenia pozwoli użytkownikom na uzyskanie informacji o tym, kto próbuje nawiązać połączenie i zapamiętanie raportu o tym fakcie ww współużytkowanej bazie danych McAfee.com. Użytkownicy będą mogli również przeprowadzić śledztwo w odniesieniu do wydarzenia, które nastąpiło w przeszłości i zostało zapamiętane w dzienniku zdarzeń zapory ogniowej.

Zobacz również:

  • Cloudflare zapewni darmowy dostęp do ważnego komponentu swojej platformy
  • Uprawnienia na Androidzie - jak złączyć bezpieczeństwo z wygodą

McAfee.com, którą należy odróżniać od siostrzanej McAfee, oferuje klientom subskrypcję usług opartych na webie. Możliwość śledzenia osób podejmujących próby włamywania się do komputerów domowych uważna jest w dzisiejszych czasach za niezwykle ważną. Chociaż komputery podłączone do Internetu poprzez standardowe modemy do tej pory nie były na ogół postrzegane jako potencjalne cele ataków, to sytuacja ta powoli się zmienia. Visual Trace będzie dostępny jako cześć usługi McAffe.com Personal Firewall Plus, kosztującej 40 USD. Użytkownicy standardowej usługi Personal Service będą mogli używać niezależną, pełną wersję Visual Trace, dostępną za 30 USD.

Aplikacja Visual Trace znana była wcześniej jako NeoTrace i została przejęta przez McAfee po zakupieniu przez nią firmy NeoWorx.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200