Zakup telewizora specjalnie na mundial? Skąpiec.pl: to realny trend

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w RPA zaostrzają apetyt na sprzęt RTV. Producenci i sieci handlowe spodziewają się, że dzięki mistrzostwom popyt na telewizory zwiększy się nawet o 25-30 proc. Porównywarka cen Skąpiec.pl opublikowała dane, z których widać wyraźną tendencję wzrostową w zakresie telewizorów z podświetleniem typu LED oraz odbiorników w technologii 3D.

GORĄCY TEMAT: Jak kupić telewizor plazmowy, LCD lub LED? Poradnik dla każdego

Popularność różnego rodzaju TV według Skąpiec.pl (01.05-18.05)

Kliknij aby powięjszyć

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w RPA zaostrzają apetyt na sprzęt RTV. Producenci i sieci handlowe spodziewają się, że dzięki mistrzostwom popyt na telewizory zwiększy się nawet o 25-30 proc.

Porównywarka cen Skąpiec.pl obserwuje wyraźną tendencję wzrostową w zakresie telewizorów z podświetleniem typu LED oraz odbiorników w technologii 3D.

Użytkownicy serwisu Skąpiec.pl najwyraźniej uznali, że piłkarskie rozgrywki to idealny moment na wymianę telewizora. Porównywarka cen zestawiła popularność telewizorów LED (mierzoną ilością odsłon) w dwóch przedziałach czasowych: 01-18 maj 2010 oraz 01-18 kwiecień br.

Testy Telewizorów

W dziale Testy Telewizorów PC World znajdziesz testy telewizorów plazmowych, LCD, LED i 3D.

Z uzyskanych danych wynika, że LED-y odnotowały ponad 19 proc. wzrost oglądalności. Dodajmy, że serwis odwiedzany jest miesięcznie przez ok. 2,3 mln internautów.

Znawcy rynku prognozują, że udział tej technologii w rynku telewizorów wyniesie w bieżącym roku od 20 do 40 proc. w zależności od producenta. Dodajmy, że w 2009 roku był szacowany na około 4-5 proc.

Wygląda na to, że przedmundialową rozgrywkę o portfele polskich kibiców wygrała w cuglach technologia koreańska. Wśród telewizorów z podświetleniem LED zdecydowany prym wiodą modele sygnowane logo Samsunga (34,69 proc. wskazań). Na drugim miejscu uplasował się Sharp (20,75 proc.), a ostatnią pozycję na podium zajął Sony (18,45 proc.).

GORĄCY TEMAT: Jak kupić telewizor plazmowy, LCD lub LED? Poradnik dla każdego

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200