Zakup sprzętu komputerowego za granicą? Żaden problem, jeszcze na tym zaoszczędzisz

Materiał promocyjny W dobie powszechnego dostępu do Internetu zakup sprzętu komputerowego oraz innych produktów za granicą nie jest szczególnym wyzwaniem. Bez wychodzenia z domu możesz zamówić prosto pod swoje drzwi wszystko, czego potrzebujesz. Dodatkową szansą jest to, że w zagranicznych sklepach często ceny elektroniki są o wiele atrakcyjniejsze niż w Polsce. Sporo zaoszczędzić możesz też na wymianie walut w odpowiednim momencie. Ostatecznie więc zakup i sprowadzenie sprzętu komputerowego może być o wiele tańsze niż kupno go za złotówki w kraju.

Czy zakup sprzętu komputerowego za granicą się opłaca?

Osoby orientujące się w cenach sprzętów komputerowych z pewnością zauważyły, że często elektronika jest o wiele tańsza za granicą. Kwestie podatkowe, cła i różnorodne opłaty dodatkowe sprawiają, że czasem w Polsce produkty są droższe niż w państwach zachodniej Unii Europejskiej. Dzieje się tak nawet mimo tego, że przeciętne wynagrodzenie bywa tam wyższe niż u nas.

Oczywiście na drodze do łatwego zakupu staje cena sprowadzenia danego urządzenia do Polski. Najczęściej przesyłka jest dość kosztowna, a do tego jej dostarczenie zająć może nawet kilkanaście dni. To też zwiększa ryzyko zniszczenia, uszkodzenia czy zgubienia paczki, czego każdy klient wolałby uniknąć. W ogólnym rozrachunku jednak sprzęt komputerowy rzeczywiście możesz dostać taniej, choć poczekasz na niego nieco dłużej.

Przed podjęciem decyzji zawsze policz całkowity koszt sprowadzenia produktu do Polski. Przelicz cenę na złotówki, dodaj do tego ewentualne opłaty dodatkowe, koszty przesyłki, prowizje od wymiany walut itp. Jeśli ostateczna kwota wciąż jest korzystniejsza od tej w Polskim sklepie – nie masz na co dłużej czekać.

Jak można zaoszczędzić na zakupach w euro?

Wymiana waluty po korzystnym kursie to coś, co pozwoli Ci zaoszczędzić jeszcze więcej na zakupie sprzętu komputerowego z zagranicy. Wejdź na stronę https://www.walutomat.pl/kursy-walut/ i śledź aktualny kurs waluty, przy użyciu której możesz zapłacić za potrzebne Ci produkty. Im jej cena będzie niższa, tym mniej złotówek wydasz na zdobycie niezbędnej do wykonania transakcji kwoty. Oznacza to w praktyce, że ostateczny koszt zamówienia będzie jeszcze niższy.

Walutomat to platforma wymiany walut, w której znajdziesz oferty wystawiane przez użytkowników. Dzięki temu możesz tam trafić na kursy o wiele korzystniejsze niż np. przy wymianie waluty w tradycyjnym banku lub kantorze. Co więcej, bezustannie pojawiają się tam nowe i bardzo zróżnicowane propozycje. To zwiększa szanse na to, że znajdziesz tę idealną dla siebie. Możesz nawet ustawić alert na cenę, która jest dla Ciebie opłacalna. Gdy tylko taka się pojawi, zostaniesz o tym powiadomiony. Transakcję wykonasz natomiast online zarówno przy użyciu komputera, jak i smartfona z dostępem do Internetu.

Skorzystaj z błyskawicznych przelewów z zagranicy

Walutomat jako pierwszy serwis w Polsce wprowadził też błyskawiczne przelewy zagraniczne w euro SEPA Instant. Są to natychmiastowe transakcje realizowane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Podczas gdy standardowy przelew zagraniczny SWIFT realizowany jest nawet do 3 dni roboczych, SEPA Instant oferuje dostarczenie środków niemal natychmiast. Co ważne, w Walutomacie tego typu przelewy możesz zarówno odbierać, jak i wysyłać. Dzięki temu szybko wymienisz potrzebną Ci kwotę, przelejesz ją na swoje konto (zarówno polskie, jak i zagraniczne), a następnie dokonasz korzystnego dla Ciebie zamówienia.